חיפוש

התחדשות עירונית

מחלקת המקרקעין של משרד פייל ושות' מתמחה ומטפלת בעסקאות התחדשות עירונית. אנו פרוסים במתחמי ההתחדשות העירונית בכל חלקי הארץ ומחזיקים באלפי יחידות דיור ושטחי מסחר המצויים בשלבים שונים של התהליך, מחתימות ותכנון דרך אישורי וועדות, מכירת יחידות ועוד.

מחלקת המקרקעין של משרד פייל ושות' נוסדה בשנת 2017 על ידי עו"ד טל מתוק ומונה כיום מעל 10 עורכי דין מובילים בתחומם, בעלי ניסיון עשיר ומומחיות בפרויקטים של התחדשות עירונית, נדל"ן, עסקאות מסחריות, ייצוג חברות, קרנות פיננסיות וגופים מממנים, משקיעים שונים, יזמים וקבלנים ועוד. עורכי הדין שלנו פועלים כצוותים המלווים ותומכים לכל פרויקט ומספקים מענה שוטף ומידי.  

מדוע כדאי להצטרף להתחדשות עירונית?

התחדשות עירונית היא תהליך של התפתחות ושל צמיחה המתרחש באזורים עירוניים. במסגרת התהליך בניין בודד או מתחם בניינים עוברים שיקום מבני. תהליך התחדשות עירונית משפיע באופן ישיר על המרקם האורבני התרבותי, החברתי והכלכלי, ומשדרג רחובות ושכונות שסובלות מהתיישנות, לעתים מהזנחה.

הצטרפות לפרויקט התחדשות עירונית מאפשר לבעלי דירות ישנות להרחיב את דירותיהם, להשביח את נכסיהם ולשדרג את איכות חייהם. שיפור, שדרוג, חיזוק ומיגון בנייני מגורים ותשתיות מייצרים הזדמנויות חדשות למגורים, תעסוקה ומסחר ותורמים לביטחון האישי והקהילתי.

בשנה האחרונה, לאור המצב הבטחוני הפוקד את מדינת ישראל, קיבל תהליך ההתחדשות העירונית משנה תוקף, בזכות אפשרות ליצור מרחבים מוגנים בבניינים ישנים.

כמו כן, תהליך התחדשות עירונית מאפשר הוספה של  אמצעי הנגשה, כגון מעלית, מעקות, הרחבה של מסדרונות ופתחים, שיפור תשתיות מים, ביוב וחשמל, הקמת גינה קהילתית התורמת לרווחת התושבים ולשיפור אקולוגי וחברתי ועוד.  

כיצד מצטרפים להתחדשות עירונית?

להתחדשות עירונית ישנם מספר מסלולים:  

מסלול הרשות המקומית: בו רשות מקומית יוזמת ומקדמת את הפרויקט, ופועלת לארגון הדיירים במתחם ולשיתופם בתהליך.

מסלול היזמים: בו יזמים ובעלי נכסים מקדמים יחד פרויקט של התחדשות עירונית בבניין או מתחם. במסלול זה ניתן להכריז על הפרויקט בשני אפיקים: פינוי–בינוי או עיבוי בנייה.

תמ"א 38: תכנית מתאר ארצית המיועדת לחיזוק, עיבוי והרחבה של מבנה קיים, יחיד. 

כיצד משרד פייל ושות' מסייע ומקדם פרויקטים של התחדשות עירונית?

מקצועיות: בשנים האחרונות, בזכותם מומחיותם של עו"ד טל מתוק וצוות עורכי הדין המצוינים שאסף, היינו מעורבים בפרויקטים רבים וצברנו ניסיון רב, אותו נרתום לטובת הפרויקט שלכם.

שקיפות והוגנות: משרדנו מחויב לשקיפות ולהוגנות בין בעלי הדירות, הקבלנים והשותפים הפוטנציאליים בפרויקט.

זמינות: אנחנו מתחייבים לרציפות, המשכיות וזמינות לכל לקוח, ולמתן מענה מידי ומהיר.     

חוסן וביטחון: משרד פייל ושות' הוא אחד המשרדים הגדולים והמבוססים בשוק. אנחנו מחויבים לפעול למען טובת לקוחותינו ומתחייבים לייעץ ללא משוא פנים.

פרויקטים שהובלנו

מחלקת המקרקעין של משרד פייל ושות' נוסדה בשנת 2017 על ידי עו"ד טל מתוק ומונה כיום מעל 10 עורכי דין.

המחלקה מלווה מעל 120 פרויקטים בשלבי תכנון וביצוע שונים. כל פרויקט מובל ומלווה על ידי עו"ד המשמש כראש צוות ועורכי דין נוספים.

בין לקוחותינו:

  • קבוצת משה חדיף
  • קבוצת טרא-התחדשות
  • קבוצת איציק תשובה
  • קבוצת משה תמם
  • קבוצת קוואלידום
  • ועוד

צוות התחדשות עירונית

עו"ד טל מתוק

שותף ומנהל תחום מקרקעין

עו"ד רביב אגסי

עו"ד דיקלה מויאל

עו"ד שגיא דקל

עו"ד מרינה רזיאל

עו"ד דניס גילר

עו"ד ולדיסלב פסין

תוכן עניינים